VARMT VÄLKOMMEN ATT KONTAKTA OSS!

BILJETTER & RESTAURANG

 0512-315 00
 info@varakonserthus.se

KONFERENS & EVENT

0512-313 77
 konferens@varakonserthus.se

BESÖKSADRESS

Vara Konserthus
Allégatan 49
534 31 Vara

POSTADRESS

Vara Konserthus
Box 4
534 21 Vara

FAKTURERINGSADRESS

Vara Konserthus
Box 4
534 21 Vara

Org. nr. 556872-7704

 faktura@varakonserthus.se

BILJETT- OCH PUBLIKSERVICE

0512-315 00
biljetter@varakonserthus.se

ÖPPETTIDER

Vardagar 13.00-18.00 samt två timmar innan föreställning.

KONSERTHUSLEDNING

Staffan Becker

Staffan Becker

VD & Konserthuschef

0512-318 17
staffan.becker@varakonserthus.se

EKONOMI

Rebecca Stridsberg

Rebecca Stridsberg

Redovisningsekonom

0512-315 19
rebecca.stridsberg@varakonserthus.se

Lena Axelsson

Lena Axelsson

Ekonomiassistent

0512-318 87
lena.axelsson@varakonserthus.se

PRODUKTION

Henrik Lillsjö

Henrik Lillsjö

t.f. Produktionschef

073-5703170
henrik.lillsjo@varakonserthus.se

Louise Larsson-Skoog

Louise Larsson-Skoog

Producent

0512-313 85
louise.larsson-skoog@varakonserthus.se

Sara Törn

Sara Törn

Producent - Barn och unga, Dans

0512-315 26
sara.torn@varakonserthus.se

Eric Brandström-Arellano

Eric Brandström-Arellano

Producent - Bohuslän Big Band

Föräldraledig

Ralph Soovik

Ralph Soovik

Producent - barn & unga, Bohuslän Big Band

031-85 04 54
ralph@bohuslanbigband.com

Linda Gustafsson-Hedborg

Linda Gustafsson-Hedborg

Producent (vik) - Bohuslän Big Band

072-582 01 34
linda@bohuslanbigband.com

 Laszlo Stålvik

Laszlo Stålvik

Producent - klassisk musik

0512-313 74
laszlo.bozsodi-stalvik@varakonserthus.se

MARKNAD

Thomas Tegnér

Thomas Tegnér

Marknadschef

0705-19 05 06
thomas.tegner@varakonserthus.se

Kristin Nyberg

Kristin Nyberg

Teamledare marknad och inhouse

0512-313 87
kristin.nyberg@varakonserthus.se

Ulf Karlsson

Ulf Karlsson

Webbansvarig

0512-313 73
ulf.karlsson@varakonserthus.se

Beatrice Karlsson

Beatrice Karlsson

Marknadskommunikatör

0512-319 59
beatrice.karlsson@varakonserthus.se

Sofia Persson

Sofia Persson

Teamledare biljett- och publikservice

0512-318 38
sofia.persson@varakonserthus.se

Ida Erlandsson

Ida Erlandsson

Biljett- och publikservice

0512-315 14
ida.erlandsson@varakonserthus.se

Jennie Toreborg

Jennie Toreborg

Biljett- och publikservice

0512-313 84
jennie.toreborg@varakonserthus.se

KONFERENS & EVENT

Christina Larsson

Christina Larsson

Konferens- och eventansvarig

0512-313 77
christina.larsson@varakonserthus.se

Åsa Karlsson

Åsa Karlsson

Konferens- och marknadsassistent

0512-313 86
asa.karlsson@varakonserthus.se

RESTAURANG

Magnus Albien Bergman

Magnus Albien Bergman

Hovmästare

0512-313 78
magnus.albienbergman@varakonserthus.se

Samuel Berthold

Samuel Berthold

Vice hovmästare

0512-313 83
samuel.berthold@varakonserthus.se

TEKNIK

Peter Bergqvist

Peter Bergqvist

Scenmästare

0512-315 10
peter.bergqvist@varakonserthus.se

Bo Brinkdorf

Bo Brinkdorf

Teknikassistent

0512-319 35
bo.brinkdorf@varakonserthus.se

VAKTMÄSTERI & LOKALVÅRD

Daniel Adolfsson

Daniel Adolfsson

Vaktmästare

0512-313 76
daniel.adolfsson@varakonserthus.se

Tanja Mäntyvuo

Tanja Mäntyvuo

Lokalvårdare